جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور فرماندار و اعضاء به میزبانی زندان مرکزی گرگان
جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور فرماندار و اعضاء به میزبانی زندان مرکزی گرگان

دکتر سید عباس حسینی فرماندار شهرستان گرگان: نگاه ما به زندان نگاه به جامعه ، و نگاه ما به زندانیان نگاه شهروندی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان گلستان:جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور فرماندار و اعضاء به میزبانی زندان مرکزی گرگان برگزار گردید.

فردین گرگانی مدیر زندان به رسم میزبانی ضمن عرض سلام و خوش آمد گوئی و تشکر از نگاه ویژه فرماندار به زندان و زندانیان اظهار داشت مواد مخدر خانواده های مددجویان را تهدید می کند و برای جلوگیری از این تهدید لازم است همه دستگاه های مربوطه ما را همراهی نمایند.

وی در ادامه افزود:  ما در این زمینه پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر زندانیان و خانواده آنان، کلاس ها و کارگاه هایی را برای مددجویان جدیدالورود ، جرائم سنگین و خانواده های آنان در زندان و خارج از زندان برگزار می نماییم.

رئیس ستاد کاهش آسیب زندان مرکزی گرگان در ادامه، گفت: انتظار داریم  سازمانهای مردم نهاد در اجرای این طرح های کاهش آسیب ما را همراهی و کمک نمایند و خواهش بنده از فرماندار محترم این است که در این زمینه کما فی سابق ما را مورد حمایت مادی و هم معنوی قرار دهند.

فردین گرگانی در ادامه افزود: در زندان گروه های NA  فعال است و آموزش ها و کلاس های لازم  برگزار است و نتایج خوبی را هم به دنبال دارد و برای ترک اعتیاد متادون درمانی را داریم که خیلی از مددجویان موفق به ترک مواد و بعد هم متادون شده اند .

وی افزود: عزیزان حاضر در جلسه می توانند به اندازه وسع خود مجموعه ما را یاری نموده و قطعاً هر دستگاهی که عضو جلسه است می تواند به زندان و زندانیان کمک نماید .

در ادامه دکتر حسینی فرماندار گرگان اظهار داشت:  لازم است مصوبات جلسات بطور جدی پیگیری شده و  همه پای کار باشند و مسئله مواد مخدر از دغدغه های رهبر عزیزمان می باشد و خرسند هستیم که چه در این جلسه و چه در جلسات انجمن حمایت دغدغه خانواده های مددجویان را داریم و مشکلات انها را بررسی نموده و به انها کمک می نماییم و لازم است همه دستگاه های مربوطه از طریق واحد های مردمی خود انجمن حمایت و زندان را کمک نمایند و برخی از کمک  ها را میتوانید توسط دستگاه خود بصورت غیرنقدی خصوصاً در زمینه پزشک کمک نمایید . و افرادی را که به هرنحو با زندان درگیر هستند را کمک نمایید .

وی در ادامه افزود: مجموعه شواری هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با زندان و مشکلات زندانیان بصورت عمقی آشنا شوند و مشکلات آنان را مرتفع نمایند . و ادارات دیگر محصولات زندانیان را خریداری نموده و یا بازار فروش آن را در بیرون فراهم نمایند و این یک نوع از کمک های غیر نقدی است که می شود کمک بزرگی به آنها نمود .

فرماندار گرگان افزود:  نگاه ما به زندان نگاه جامعه و به زندانیان نگاه شهروندی است . و ما به دنبال رفع تکلیف نیستیم و بلکه به دنبال انجام تکلیف هستیم .و این جلسات مثل سابق باید ثمره داشته باشد و همه شما در رابطه با کار خود و مشکلاتش فکر کنید و راهکار پیدا کنید و در جلسات مطرح نموده و انان را مرتفع نمایید .

 

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور فرماندار و اعضاء به میزبانی زندان مرکزی گرگان

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر با حضور فرماندار و اعضاء به میزبانی زندان مرکزی گرگان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*