برپایی کارگاه دو روزه مهارتهای اساسی زندگی ویژه مددجویان رای باز زندان مرکزی گرگان و همسران شان

برپایی کارگاه دو روزه مهارتهای اساسی زندگی ویژه مددجویان رای باز زندان مرکزی گرگان و همسران شان

گرگانی: آنچه که انگیزه اصلی ما برای برگزاری این کارگاه است دادن راهکارهای مناسب به خانواده ها هنگام بروز مشکلات و هدایت آنها به سمت تفاهم و ثباتی خلل ناپذیر است .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای گلستان ؛ با هدف توانمند سازی ایده های رفتاری خانواده ها و افزایش مهارت های بنیادین زندگی و کمک به مددجویان و همسران در اخذ تصمیم های مطلوب هنگام بروز مشکلات و انجام رفتارهایی که به استحکام و قوام زندگی مشترک کمک خواهد کرد و آینده روانی کودکان را تضمین می کند کارگاه مهارتهای اساسی زندگی ویژه مددجویان رای باز زندان مرکزی گرگان و همسران شان در تالار فخر الدین اسعد گرگانی برگزار شد .

گرگانی مدیر زندان مرکزی گرگان و مسئول برگزاری این مراسم گفت  : بر این باوریم  که در صورت مجهز نمودن مددجویان و خانواده هایشان به انواع مهارتهای اساسی زندگی از طریق آموزش تئوری و عملی آرامش روانی آنها تضمین گشته و بستر رشد و نمو آسیب های اجتماعی محدود خواهد شد . از طرفی  مددجویان رای باز به دلیل داشتن ارتباطات اجتماعی با فضای اجتماع می توانند نظر عمومی مردمان را به مقوله آسیب دیدگان اجتماعی تغییر دهند پس تصمیم به برگزاری این کارگاه با مشارکت اداره کل بهزیستی انجمن حمایت از زندانیان، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه آزاد استان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل ورزش و جواهان گرفته شد .

فردین گرگانی مدیر زندان مرکزی گرگان در سخنانی هدف از برگزاری این کارگاه  و مسیر غایی اصلاح و تربیت که همانا افزایش ضریب احساس امنیت در جامعه و نبودن حتی یک آسیب دیده اجتماعی که رفتار غلط جامعه  و فرد علت اصلی تولید آن است شرح داده و آرزوی روزهای بهتر برای این خانواده ها آینده ای نیک را از خداوند منان طلب نمود .

سخنرانی حجت الاسلام باغشنی نماینده نهاد رهبری در دانشگاههای استان و دکتر عقیلی روانشناس مجرب استان نیز ازبخشهای این مراسم بود.

حجت الاسلام باغشنی در حیطه سبک زندگی اسلامی بیاناتی را ابراز داشتند و مددجویان را به پیروی از این سبک که در تمام مراحل زندگی راه گشاست توصیه نمودند . دکتر عقیلی نیز درباره ویژگی های زندگی بدون تنش و به دور از آسیب های روانی بحث نمودند و مددجویان را با سر فصل های نهادین این نوع زندگی آشنا کردند .

اجرای نمایش شورائی (ماسک) توسط هنرمندان انجمن نمایش شهرستان گرگان که با مداخله یک روانشناس و جهت بخشی مشاجرات زوج ها به سمت تفاهم همراه بود .

 پذیرایی ، قرعه کشی و اهداء جوایز نفیس به رسم یاد بود به    عده ای از مددجویان و خانواده هایشان از بخش های متنوع مراسم بود .

در خاتمه رضوانی مدیر کل زندانهای استان در سخنانی ضمن تشکر از برگزار کنندگان این کارگاه نسبت به حل معضلات مددجویان و تلاش مسئولین برای بازگشت سعادتمندانه آنان به اجتماع قول مساعد داده و برای تمامی خانواده ها آرزوی دوام ، بقا ، خوشبختی و استحکام نمودند.

 

برپایی کارگاه دو روزه مهارتهای اساسی زندگی ویژه مددجویان رای باز زندان مرکزی گرگان و همسران شان

برپایی کارگاه دو روزه مهارتهای اساسی زندگی ویژه مددجویان رای باز زندان مرکزی گرگان و همسران شان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*