اجرای طرح همسانان در قالب مربیان آموزشی در زندان مرکزی گرگان

اجرای طرح همسانان در قالب مربیان آموزشی در زندان مرکزی گرگان

جلسه توجیهی مربیان آموزشی ویژه مددجویان فعال امور فرهنگی و مذهبی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان گلستان ، حجت الاسلام حسینی رییس اداره فرهنگی زندان مرکزی گفت: در راستای تحقق اهداف سازمانی و اجرای برنامه های کاهش آسیب که در پی آن فعالیت مددجویان و یادگیری آنها در رشته های فنی و حرفه ای، آموزشی، ورزشی، هنری و فرهنگی را به دنبال خواهد داشت ، اجرای طرح تربیت مربی در قسمت آموزش زندان مرکزی به صورت هدفمند فعالیت خود را آغاز کرده است.

ایشان گفت طرح تربیت مربی یا همان آموزش همیاران و همسانان، در اجرای یکی دیگر از برنامه های کاهش آسیب در زندان مرکزی گرگان با هدفگذاری و آموزش صحیح در حال اجرا است و اولین جلسه توجیهی آموزشی آن در محل سالن نمایش امام خمینی (ره) برگزار گردید.

حسینی اظهار داشت : اجرای طرح تربیت مربی برای شما مددجویان هم نفع معنوی دارد و هم نفع دنیوی. از نظر معنوی مطابق احادیث و روایات مقام معلم و مربی و کسی که آموخته های خود را در اختیار همنوعان می گذارد مشخص و بسیار ارزنده است زیرا هم آیات قرآن هم احادیث و روایات زیادی در باب این مقام معنوی وجود دارد و از نظر دنیوی هم در کلام، منطق، صبر              در ارتباط، روابط اجتماعی، افزایش سطح علمی و … را به دنبال خواهد داشت.

دراین طرح مددجویان به عنوان مربی در درس های قرآنی، اخلاقی، اعتقادی، احکام شرعی ، نهج البلاغه ، قصه های قرآنی و … می توانند کلاس هایی برای دیگر مدد جویان برگزار نمایند، تشویق و ترغیب مسئولین از مددجویان نمونه و فعال در کلاس باعث موفقیت این طرح خواهد شد.

وی در رابطه با رعایت نظم در برگزاری کلاس ها اشاره کرد و متذکر شد: رعایت شما در زمان برگزاری و میزان ساعت کلاس و اجرای عدالت در نگاه به شاگردان کلاس بسیار با اهمیت است و دیگران از شما یاد خواهند گرفت.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*