500زندانی جرایم غیر عمد استان گلستان ؛ چشم انتظار کمک خیران و نیکوکاران
500زندانی جرایم غیر عمد استان گلستان ؛ چشم انتظار کمک خیران و نیکوکاران

۵۰۰زندانی جرایم غیر عمد استان گلستان ؛ چشم انتظار کمک خیران و نیکوکاران

جشن گلریزان جرائم غیر عمد با حضور مسئولین قضایی، اجرائی و خیرین استان در محل دادگاه تجدید نظر گرگان برگزار گردید.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان گلستان گفت: امسال ۵۰۰ زندانی جرایم غیر عمد برای آزادی چشم انتظار کمک خیران هستند.

حمید وسکوئی  در گفت و گو با این پایگاه اطلاع رسانی، اظهار کرد: ستاد مردمی دیه استان گسلتان با کمک خیرین و نیکوکاران عزیز  از سال ۱۳۸۹ تا کنون موفق به آزادی بیش از ۲۰۴۰ نفر از زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد استان شده است.

وی در ادامه افزود: سال گذشته با کمک خیرین تعداد ۱۸۲ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد استان آزاد شدند که از این تعداد ۱۷۶ نفر مرد و تعداد ۶ نفر را زن تشکیل می دادند.

وسکوئی در ادامه از آزادی بر اساس  نوع جرم،  افزود:  از تعداد ۱۸۲ نفر زندانی آزاد شده در سال ۹۷ تعداد ۸۵ نفر محکومین مالی، تعداد ۷۰ نفر محکومین مهریه،تعداد ۱۷ نفر محکومین تصادف، تعداد ۴ نفر محکومین نفقه و تعداد ۶ نفر راسایر جرائم غیر عمد تشکیل می دهند.

میزان بدهی این افراد حدوداً ۲۸میلیارد تومان بوده که حدود ۲۳ میلیارد تومان آن اخذ گذشت از شکات محترم بوده است.

وسکوئی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین قضائی استان، خیرین، شکات و مردم شریف استان،  راهکارهای کاهش جمعیت زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد را چنین بیان نمود:

  1. آموزش شهروندان در جهت پیشگیری از آسیب های جرائم غیر عمد
  2. کاهش فرایند رسیدگی به پروندهای حقوقی جرائم غیر عمد
  3. تنظیم دادخواست اعسار توسط مددجویان جرائم غیر عمد و پیگیری آن در ابتدای ورود به زندان.
  4. تشکیل کمیته صلح و سازش جرائم حقوقی غیر عمد در استان.
  5. برگزاری جشن های گلریزان خانوادگی برای آزادی عضو خانواده در بند.
  6. فرهنگ سازی در خصوص کمک ( هر شهروند حداقل ۱۰ هزار تومان) مردم شریف استان.
  7. استفاده از فرصت های دستگاههای اجرایی، آموزش عالی، آموزش و پرورش، مساجد، اوقاف و صدا و سیما و … برای کمک به زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان گلستان در ادامه از آزادی تعداد ۱۲۸ نفر از زندانیان نیازمند استان با کمک برنامه ماه عسل خبر داد و گفت: در سال گذشته با کمک خیرین تعداد ۱۸۲ نفر از زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد آزاد شدند و تعداد ۱۲۸ نفر از زندانیان نیازمند نیز توسط کمک برنامه ماه عسل آزاد شدند که در کل ۳۱۰ نفر از زندانهای استان با تلاش مجموعه ستاد دیه آزاد شدند.

معاون اداری و مالی اداره کل زندانهای استان گلستان، اظهار داشت: جشن گلریزان یکی از اقدامات خوب و موثر برای آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد است که در  ماه مبارک رمضان سال ۱۳۶۹ به همت شهید والامقام سید اسدالله لاجوردی بنا گذاشته شد.و همچنان منشأ آزادی تعداد زیادی از  انسان های نیازمند است.

خیرین و نیکوکاران استان گلستان در جشن گلریزان ، مبلغ ۴ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد کمک نمودند.

چشم امید زندانیان نیازمند و خانواده آنان به شما خیرین و نیکوکاران عزیز دوخته شده است شما هم می توانید با واریز کمک های انسان دوستانه خود به شماره حساب  ستاد مردمی دیه استان گلستان     ۰۱۰۶۰۰۲۹۷۵۰۰۵ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۳۸۴۳۹ نزد بانک ملی در ثواب کمک به زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد سهیم باشید.

500زندانی جرایم غیر عمد استان گلستان ؛ چشم انتظار کمک خیران و نیکوکاران

500زندانی جرایم غیر عمد استان گلستان ؛ چشم انتظار کمک خیران و نیکوکاران

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*