نشست خبری مدیر کل زندانهای استان
نشست خبری مدیر کل زندانهای استان گلستان به مناسبت هفته قوه قضاییه با اصحاب رسانه

نشست خبری مدیر کل زندانهای استان گلستان به مناسبت هفته قوه قضاییه با اصحاب رسانه

رضوانی : شغل زندانبانی مبتنی بر اصول اسلامی و عمل ایثارگرانه و جهادگرانه است

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان گلستان، به مناسبت هفته قوه قضاییه نشست خبری مدیر کل زندانهای استان گلستان با اصحاب رسانه در سالن کنفرانس اداره کل زندانها برگزار گردید.

در این نشست علیرضا رضوانی مدیر کل زندانها، شغل خبرنگاری را یک شغل مقدس بیان کرد و افزود قطعا در حرفه و شغل شما عزیزان منافع ملی و منفعت جامعه بر منافع شخصی مقدم است. رضوانی گفت: عملکرد خبرنگاران صرف انعکاس خبر نمی باشد بلکه تاثیر یک خبر در فضای اجتماعی مدتها اثرگذار خواهد بود. از کلیه خبرنگاران، اصحاب رسانه جهت پوشش اخبار زندانها تقدیرو تشکر به عمل می آید.

مدیر کل زندانها گفت: با توجه به سختی و مشقت کار در زندانها متاسفانه جزء مشاغل سخت قرار نگرفت و کارکنان زندانها سربازان گمنام اصلاح و تربیت هستند و شغل زندانبانی مبتنی بر اصول اسلامی و یک عمل ایثارگرانه و جهادگرانه است، با تمام مشکلات روحی و روانی الحمدا… کارکنان زندانها با اشتیاق و انگیزه مضاعف در حال انجام وظیفه می باشند.

رضوانی افزود: در دو سال اخیر یکی از نکات برجسته استقبال گسترده مراکز علمی،دانشگاه ها، دستگاه های اجرایی، فرهنگی جهت ایجاد انعقاد تفاهم نامه با اداره کل زندانها مواجه گردید. این مقام عالی قضایی اضافه کرد: صیانت از کارکنان، توجه به سلامت، بهداشت، ارتقای شغلی، شایسته سالاری، آموزش بدو استخدام کارکنان جدید الورود از اقدامات ارزنده در دو سال اخیر نیز می باشد.

عضو شورای عالی قضایی استان، اهم اقدامات و برنامه ریزی در اداره کل زندانها را طی دو سال اخیر افتتاح بازداشتگاه موقت با حضور مقام عالی سازمان و افتتاح مجتمع آموزشی شهید مطهری (ره)، توسعه فعالیت های آموزشی در حوزه خانواده زندانیان، اعطای تسهیلات کم بهره و قرض الحسنه، صنعتی نمودن آشپزخانه زندانها، توسعه فعالیت های حرفه آموزی، اشتغال، جذب روحانیون کارآمد، توجه به آموزش سربازان، حضور و سرکشی مستمر از زندانها و رسیدگی به مشکلات قضایی زندانیان عنوان نمود.

رضوانی گفت: یکی از مهمترین اقدامات انعقاد تفاهم نامه با ۱۸ دستگاه اجرایی، علمی و … و تعامل بسیار خوب و تاثیرگذار با ادارات کل استانها می باشد. جا دارد از کلیه مدیران کل صمیمانه تشکر نمایم.

ایشان گفت: تعامل با دستگاه قضایی و حضور مستمر قضات شریف و دلسوز در زندانها و کاهش جمعیت کیفری از دیگر اقدامات برجسته می باشد. مدیر کل زندانها گفت: فعالیت شورای حل اختلاف و اخذ رضایت از شکات، ستاد مردمی دیه و برگزاری جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان و افتتاح و راه اندازی انجمن حمایت در شهرستان آزادشهر و حمایت انجمن از خانواده زندانیان نیازمند تحت پوشش در مرکز استان، شهرستان گنبد و حضور مردم نوعدوست و خیرین نیکوکار در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار پر رونق بوده است.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*