مصادف با ۲۵ ذی الحجه،مراسم تکریم بازنشستگان زندانهای استان گلستان، برگزار گردید

از سال ۱۳۸۶ روز ۲۵ ذیحجه به عنوان روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تقویم رسمی کشور درج شده است علت انتخاب این روز شأن نزول آیه «هل اتی» در سوره الانسان که راجع به خانواده و استحکام پایه‌های آن است، عنوان شده است. سوره هل اتی در روز ۲۵ ذیحجه در شان اهل بیت پیامبر (ص) نازل شد که پس از سه روز روزه و انفاق افطار خود، از طرف خداوند اطعام شدند.

به همین مناسبت مراسم بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان مجموعه زندانهای استان، با حضور علیرضا رضوانی مدیر کل و احمد سلطانی رییس حفاظت و اطلاعات زندانهای استان، با شرکت گسترده و با شکوه بازنشستگان زندانهای استان گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان گلستان :

علیرضا رضوانی در این مراسم ضمن اظهار خرسندی از دیدار با بازنشستگان زندانهای استان بیان داشت : از زمان تصدی اینجانب به دنبال فرصتی بودم که با بازنشستگان عزیز دیداری داشته باشم ، که این فرصت غنیمت شمرده شد و بهترین زمان محسوب میشود برای تجلیل از زحمات شما گرامیان ،آیه اول سوره مبارکه انسان ،در شأن اهل بیت پیامبر (ص) نازل شد که پس از سه روز روزه و انفاق افطار خود، از طرف خداوند اطعام و اکرام شدند، به همین جهت است که خدماتی را که بازنشستگان گرامی در دوران خدمتشان برای جامعه و نظام انجام داده اند فراموش شدنی نخواهد بود.

وی بازنشستگان را گنجینه‌های سرشار از تجربه و تخصص دانست که می‌توانند با برخورداری از تجربه‌های کاری خود که حاصل یک عمر تلاش صادقانه است به جامعه ،خدمات مفیدی را ارائه نمایند.

رضوانی در ادامه بیان داشت :قطعا تعاریف مختلفی از دوران بازنشستگی میتوان داشت که بهترین تعریف بازنشستگی با نگاه به بعد اجتماعی و فرهنگی آن شایسته ترین تفسیر است که خود فرد بازنشسته و دوران بازنشستگی ذخیره ارزشمند سرشار از تجربه و خدمت است.

مدیر کل زندانهای استان گلستان بازنشستگان را فعالان اندک زمان خدمت دانست و افزود به این گوهرهای ازرشمند جامعه باید توجه ویژه داشت زیرا به پاس خدماتی که داشتند جوانی و عمر گرانبهای خود را در دوران خدمت در طبق اخلاص گذاشتند و مجدانه در جهت ارتقاء اهداف و آرمانهای سازمان و نظام جمهوری اسلامی از هیچ کوششی دریغ نورزیدند.

این مقام عالی قضایی گفت : بازنشستگان آیینه تمام نمای شاغلین هستند،اگر زحمات این قشر زحمت کش که با کوله باری از تجربه در کنار ما هستند را ارج نهیم، به طبع ایجاد روحیه و انگیزه برای سایر همکاران شاغل خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*