مراسم دسته روی و زنجیر زنی مددجویان زندان گنبد در روز اول ماه محرم

مراسم دسته روی و زنجیر زنی مددجویان زندان گنبد در روز اول ماه محرم

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان­های گلستان ؛ در راستای برگزاری برنامه­های عزاداری دهه اول ماه محرم، مراسم دسته روی و زنجیرزنی روز اول ماه محرم به مناسبت شهادت امام حسین(ع) با نوحه خوانی و مداحی ذاکر اهل بیت حجت الاسلام آبداری در هواخوری اندرزگاه زندان گنبد برگزار شد.

حجت الاسلام نوروزی مسئول اندرزگاه زندان گنبد با بیان تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام ماه محرم و شهادت امام حسین(ع) گفت : این مراسم به مناسبت فرا رسیدن عزای امام حسین(ع) و روز اول محرم که حال و هوای حسینی و عزاداری در بین مددجویان حاکم شود برگزار  می شود .

حجت الاسلام حسینی  رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندان گنبد نیز ضمن تسلیت ایام ماه محرم گفت : ماه محرم ماه شور و شعور حسینی است که ما باید در این ماه با تمسک به امام حسین(ع) در رفتار خود تجدید نظر کنیم و راه و روش و رفتار خود را به راه و روش و رفتار امام حسین(ع) نزدیک کنیم و سخن پیامبر(ص) را که فرموده است(( همانا که حسین کشتی نجات است)) ما نیز بهتر است در زندگی خود از این کشتی نجات برای رسیدن به سعادت استفاده کنیم .

در ادامه مراسم حجت الاسلام آبداری به خواندن نوحه و مداحی در این مراسم پرداختند و با نوای حسینی خود شور و شوق خاصی را جهت انجام عزاداری و زنجیر زنی در بین مددجویان ایجاد نمودند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*