مدیر کل زندانهای گلستان : مددکاری و اجرای احکام در رأس فعالیت های کاهش جمعیت کیفری

مدیر کل زندانهای استان گلستان در جلسه هم اندیشی ، ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندانیان که با حضور مدیران ، مددکاران ، کارکنان اجرای احکام زندانهای استان و دیگر مسئولین ستادی اداره کل برگزار شد، اظهار داشت: مددکاری و اجرای احکام در رأس فعالیت های کاهش جمعیت کیفری زندانها است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای گلستان ؛ دکتر علی اصغر رنجبر مدیر کل زندانهای استان در جمع مددکاران و کارکنان اجرای احکام زندانهای استان، ضمن تشکر و قدردانی از حضور حداکثری در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت : دستورالعمل و سیاستها در خصوص کاهش جمعیت کیفری در زندانها با دقت و نظارت مدیران و مسئولین قضایی ، اجرای احکام و مددکاران به صورت جدی و دقیق اجرا و پیگیری شود و مدیران زندانها بصورت روزانه ورودی زندانها را رصد و بر عملکرد مجموعه حوزه های مختلف اداری زندانها نظارت نمایند.

وی در ادامه پیگیری پرونده ها و شناسایی مددجویان حائز شرایط آزادی و رصد روزانه آن توسط مددکاران و مشاوران قضائی ، سرکشی مداوم مددکاران در بندها و پیگیری مشکلات مددجویان ، دقت نظر در بحث ادغام و تجمیع پرونده ها  را از مسئولین مربوطه خواستار شد.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه تأکید نمود، مجازات های جایگزین حبس ، اعلام نیاز بموقع در حوزه پابند الکترونیک ، اشتغال زندانیان و اعطای مرخصی پایان حبس به مددجویان، مورد توجه ویژه مدیران زندانها و مددکاران قرار گیرد.

دکتر رنجبر در ادامه با بیان این نکته، ” امنیت مهمترین مقوله و بعد مسائل اصلاحی و تربیتی مد نظر می باشد” خاطر نشان کرد: نباید همکاری مددکاران و مشاوران قضایی از هم جدا باشد و باید این دوحوزه ارتباط فعال در جهت شناسایی مددجویان حائز شرایط داشته باشند.

مدیرکل زندانها  بر ارزیابی مددجویان از طریق شورای انضباطی و شورای طبقه بندی زندانیان  تأکید و تعامل مستمر مددکاران و مشاوران را با واحدهای نظارتی خواستار شد.

در ادامه مدیران ، مددکاران و مشاوران زندانها گزارشی از اقدامات حوزه کاهش آسیب ارائه و سوالاتی مطرح نمودند که مدیرکل توضیحات لازم را مبذول نمود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*