مدیرکل زندان‌های گلستان به میزان خبرداد اعطای ۳۵۰ گواهینامه پایان دوره آموزشی حفظ قرآن و مهارت‌های زندگی به زندانیان گرگانی

خبرگزاری میزان- مدیرکل زندان‌های استان گلستان گفت: مددجویان گرگانی با حضور در کلاس‌های آموزشی قرآن، نماز، عقیدتی و مهارت‌های اساسی زندگی موفق به کسب ۳۵۰۰ گواهینامه پایان دوره شدند.

اعطای 350 گواهینامه پایان دوره آموزشی حفظ قرآن و مهارت‌های زندگی به زندانیان گرگانیعلیرضا رضوانی مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت: در راستای اجرای برنامه‌های سازمان زندان‌ها به منظور اصلاح و تربیت و کاهش آسیب با برنامه ریزی مسئولین فرهنگی و تربیتی زندان گرگان دوره‌های مختلف آموزشی برای مددجویان تدارک دیده شد که در آزمون نهایی تعداد ۳۵۰ نفر از مددجویان موفق به کسب گواهینامه در رشته‌های حفظ و قرائت قرآن، نماز، عقیدتی و مهارت‌های اساسی زندگی شدند.

وی در ادامه افزود: دوره‌های مذکور در قالب کلاس‌های آموزشی و کارگاه‌ها با حضور مدرسین و کارشناسان مذهبی و مربیان قرآن در سطح اندرزگاه‌های تابعه زندان، نمازخانه، سالن آموزش و موسسه قرآن و عترت برگزار شد.

رضوانی تشریح کرد: بمنظور اصلاح و تربیت و بازپروری مددجویان دوره‌های آموزشی ۴۵ روزه و ۳ ماهه برای آنان برنامه ریزی شده است که پس از پایان دوره آزمون برگزار و در صورت توانایی مددجو گواهینامه اخذ می‌کند.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: مددجویانی که در دوره‌های آموزشی و اصلاحی و تربیتی شرکت کرده و گواهینامه دریافت کنند با هماهنگی با مراجع قضایی از مرخصی تشویقی برخوردار می‌شوند.
Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*