مدیرکل زندان‌های گلستان به میزان خبرداد اعطای ۳۵۰ گواهینامه پایان دوره آموزشی حفظ قرآن و مهارت‌های زندگی به زندانیان گرگانی

خبرگزاری میزان- مدیرکل زندان‌های استان گلستان گفت: مددجویان گرگانی با حضور در کلاس‌های آموزشی قرآن، نماز، عقیدتی و مهارت‌های اساسی زندگی موفق به کسب ۳۵۰۰ گواهینامه پایان دوره شدند.

اعطای 350 گواهینامه پایان دوره آموزشی حفظ قرآن و مهارت‌های زندگی به زندانیان گرگانیعلیرضا رضوانی مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان گفت: در راستای اجرای برنامه‌های سازمان زندان‌ها به منظور اصلاح و تربیت و کاهش آسیب با برنامه ریزی مسئولین فرهنگی و تربیتی زندان گرگان دوره‌های مختلف آموزشی برای مددجویان تدارک دیده شد که در آزمون نهایی تعداد ۳۵۰ نفر از مددجویان موفق به کسب گواهینامه در رشته‌های حفظ و قرائت قرآن، نماز، عقیدتی و مهارت‌های اساسی زندگی شدند.

وی در ادامه افزود: دوره‌های مذکور در قالب کلاس‌های آموزشی و کارگاه‌ها با حضور مدرسین و کارشناسان مذهبی و مربیان قرآن در سطح اندرزگاه‌های تابعه زندان، نمازخانه، سالن آموزش و موسسه قرآن و عترت برگزار شد.

رضوانی تشریح کرد: بمنظور اصلاح و تربیت و بازپروری مددجویان دوره‌های آموزشی ۴۵ روزه و ۳ ماهه برای آنان برنامه ریزی شده است که پس از پایان دوره آزمون برگزار و در صورت توانایی مددجو گواهینامه اخذ می‌کند.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: مددجویانی که در دوره‌های آموزشی و اصلاحی و تربیتی شرکت کرده و گواهینامه دریافت کنند با هماهنگی با مراجع قضایی از مرخصی تشویقی برخوردار می‌شوند.
Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*