مدیرکل زندانهای گلستان: نماز مؤثرترین فعالیت در اصلاح و تربیت مددجویان است

مدیرکل زندانهای استان گلستان در جلسه هم اندیشی با روحانیون زندانها گفت : نماز مؤثرترین فعالیت در اصلاح و تربیت مددجویان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان گلستان : اولین جلسه هم اندیشی مدیر کل زندانهای استان گلستان با روحانیون شاغل در زندانها برگزار گردید.

دکتر علی اصغر رنجبر مدیر کل زندانهای استان با بیان حدیثی از پیامبر اکرم(ص) گفت : اولین چیزی که بنده از آن بازخواست می شود نماز است ، اگر نمازش پذیرفته شود اعمال دیگرش نیز پذیرفته و اگر نمازش مقبول نگردد، سایر اعمالش نیز پذیرفته نخواهد شد.

ایشان در ادامه افزود: پس از امنیت رکن اصلی امور در زندانها در جهت اصلاح و تربیت مددجویان ، اجرای برنامه های دینی و مذهبی است و نماز مؤثرترین فعالیت در اصلاح و تربیت مددجویان می باشد که این مهم توسط شما روحانیون محترم که  پرچمداران هدایت در عرصه فعالیتهای اصلاحی و تربیتی هستید ، بدست می آید.

رئیس ستاد کاهش آسیب زندانها افزود : لباس روحانیت بسیار مقدس و متعلق به پیامبر(ص) و بعنوان پناهگاه و مأمن برای مردم به ویژه زندانیان می باشد.لازم است برای کاهش آسیب های اجتماعی ، تغییر رفتار و اصلاح پذیری ، شما را بعنوان الگوی زندگی خود قرار دهند.

مدیر کل زندانها در ادامه اهمیت اقامه سه وعده نماز جماعت ، حضور مدیران و مسئولین در برپایی و مشارکت نماز جماعت در اول وقت در بین زندانیان به ویژه نماز جماعت صبح ، استفاده از سخنان علماء و بزرگان دین و پخش از طریق سیمای زندان، پیگیری ارتقاء تحصیلی زندانیان ، سرکشی مستمر مسئولین ستادی اداره کل و زندانها در این زمینه و نیز توسعه فعالیتهای آموزشی سربازان وظیفه در امر نماز را مورد تأکید قرار داد.

در ادامه مسئولین ستادی استان و روحانیون حاضر در جلسه در خصوص ارائه فعالیت ها و بیان موانع و مشکلات درباره موضوعات ذکر شده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*