عید سعید فطر ، عید عرفان و آزادگی بر همه مؤمنان مبارک باد

رها شدن از بند خواست‌های زمین‌گیر کننده و نه سرکوب آنها، از امن‌ترین و گشاده‌ترین راه‌های رسیدن به آسمان معنویت است. جایی که آدمی از آن دیار آمده و به آن رهسپار می‌شود. روزه هم این راه را می‌نماید و هم توان آدمی را در پیمودن آن نشان می‌دهد و آزادی نیز اگر رهایی از قید هوس خویش باش، روزه تجلی‌گاه آن است. روزه اراده را محکم می‌کند تا جسم، مرکب راهواری در زیر پای جان بلند‌ پرواز و بی‌نهایت‌جوی آدمی شود و به انسان می‌آموزد که چگونه گوهر والای انسانی و کرامت ذاتی را با هیچ امر اسیر کننده و کالای بازدارنده‌ای سودا نکند.
رمضان دعوتی است به بازیافتن خویشتن گمشده، ندایی است برای توجه به خدای فراموش شده، ضیافتی است برای تناول از مائده تقوا و پایان این مهمانیِ خدایی عید فطر است؛ عید توفیق بر طاعت و اطاعت، عید توبه و تهذیب نفس، عید ذکر و یاد محرومان و گرسنگان. فطر، چیدن میوه‌هایی است که از فطرت می‌جوشد. فطر سپاس نعمتی است که در رمضان نازل شده است. پیروزی بر خصم درون، جشنی روحانی دارد به نام عید فطر که میثاق بستن با فطرت را از سوی روزه داران مجاهده‌گر اعلام می‌دارد. عید فطر پاداش افطارهای خالصانه است، مُهر قبولی انفاق‌های با قصد قربت و پایان‌نامه دوره ایثار و گذشت در مسایل مالی است. فطر عید خداجویی و خداترسی و خداپرستی است.
فطر جشن فطرت‌های پاکی است که در ماه مهمانی خدا به وصل و قربش نایل شده‌اند و در چشمه فیاض الهی رمضان وجود خود را از غبارهای دنیوی زدوده‌اند و شایسته و سربلند از آزمون اخلاص و بردباری به سرمنزل توبه و بازگشت به درگاه خداوند یکتا رسیده‌اند تا در طلیعه ماه شوال این بزم عظیم، خداوند را شاکر باشد.
اینجانب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات کلیه همکاران سخت کوش و منادیان اصلاح و تربیت و تمامی روزه داران در ماه مبارک رمضان، عید سعید فطر را به همه ی مسلمین جهان بویژه همکاران عزیزم در سراسر استان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

علی اصغر رنجبر

مدیر کل زندانهای استان گلستان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*