عطر پرچم و قدوم خدام حرم مطهر امام رضا (ع) در زندانهای استان گلستان

*روزي كه خاك صحن  رضا   آفريده  شد

مهر سجود   اهل   سما   آفريده    شد

خورشيد از درون  ضريحش  طلوع   كرد

تا   گنبدش رسيد  و   طلا  آفريده     شد*

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان گلستان :

همزمان با دهه کرامت، خدام حرم مطهر امام رضا علیه السلام ،حامل پرچم متبرک آستان قدس رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید وارد زندانهای استان شدند. با ورود پرچم متبرک  حرم امام رضا علیه السلام  فضای زندان گرگان و گنبد آکنده از عطر و بوی حرم رضوی گردید.  در این مراسم ابتدا پرچم مطهر با استقبال  مسئولین  و تشریفات نظامی و با احترام کارکنان وارد زندان گردید .

 مددجویان  که مشتاقانه جهت رویت و زیارت پرچم مطهر بی صبری می کردند با ورود پرچم حال و هوای خاص و وصف ناپذیری در بین حاضرین به وجود آمد . خادمین حرم  با خواندن دعای مخصوص امام رضا علیه السلام شور و حالی را به وجود آوردند .

سپس خادمین حرم مطهر پرچم  متبرک  را جهت زیارت از نزدیک مددجویان گرداندند و همزمان نمک  هدیه متبرک شده  در حرم  امام رضا در بین زندانیان حاضر توزیع گردید. همچنین احدی از خادمین حرم مطهر به مداحی و سرود خوانی با نوای یا امام رضا یا امام رضا  یا مولا به صورت گروهی  زمزمه کردند .

در ادامه خطیب مجلس حجت الاسلام توکلی از خدام حرم رضوی در خصوص فضیلت زیارت امام رضا علیه السلام و الگو قرار دادن سبک و سیره زندگی آن امام همام در زندگی فردی و اجتماعی ، مطالبی را عنوان نمود و از مددجویان خواستند تا با الگو قرار دادن مهربانی آن امام همام از خطاهای یکدیگر گذشت کنند و در حق یکدیگر دعا کنند و خطاب به مددجویان عنوان نمودند: حال که  شما مددجویان در زندان هستید بایستی از لحظه به لحظه عمرتان استفاده بهینه داشته باشید و در این زمانها سعی کنید با توسل به قران کریم رشته اتصال خود را به خداوند مهربان محکمتر نمایید.

گزارش به روایت تصویر :

(زندان گرگان )

( زندان گنبد )

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*