عزاداری آقا ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش ، ویژه کارکنان و سربازان وظیفه زندان مرکزی گرگان

عزاداری آقا ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش ، ویژه کارکنان و سربازان وظیفه زندان مرکزی گرگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای گلستان ؛ هماهنگ با سیاست های سازمانی مبنی برتکریم ایام الله دینی و ملی و به قصد انطباق رفتاری مددجویان با اصول نگرش سرور آزادمردان جهان امام حسین(ع) که اصلاح رفتار رادر پی خواهد داشت در دومین روز محرم مراسم سوگواری و تعزیتی ویژه کارکنان و سربازان وظیفه زندان مرکزی گرگان در نماز خانه سایت اداری با حضور یوسفیان سرپرست زندان مرکزی گرگان ، مسگرسرپرست اداره فرهنگی تربیتی ، مسئولین دوایر مختلف زندان ، روحانیت معزز و جمعی از کارکنان عرصه اصلاح و تربیت برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام موسوی خورشیدی روحانی فرهنگی زندان به نوحه سرایی پرداخته و شیفتگان آقا اباعبدالله الحسین(ع) نیز با سینه زنی ارادت ویژه خود را به امام آزادگان جهان نشان دادند.

در این مراسم یوسفیان سرپرست زندان مرکزی گرگان گفت : عشق به آقا در فطرت و نهاد همه مسلمانان جهان از سوی خالق یکتا به ودیعه نهاده شده است. ولاجرم تا دنیا دنیاست نهضت حسینی زنده و پاینده است.

وی در ادامه افزود: یکی از ویژگی های مراسم عزاداری که در رثاء امامان شیعه به ویژه امام عاشقان امام حسین (ع)تجلی گر است حس برادری ، با هم بودن و داشتن دردی مشترک چون هجر یار است. این درد مشترک که برای ما به تنهایی و اندوه و برای امام و یارانش شهادت و شکوه را به ارمغان آورده می تواند عاملی برای اتحاد مسلمین باشد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*