رییس کل دادگستری استان گلستان خبر داد ۳۱۹ زندانی جرائم غیر عمد استان گلستان منتظر کمک خیران

رییس کل دادگستری گلستان از برگزاری جشن گلریزان شهرهای گنبد و گرگان به ترتیب در ۱۷ و ۲۷ ماه رمضان برای آزادی ۳۱۹ زندانی جرائم غیر عمد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای استان گلستان، دکتر هادی هاشمیان دیشب در مراسم جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در سالن باشگاه فرهنگیان شهرستان گنبد کاووس، کمک به زندانیان نیازمند جرائم غیر عمدی را بیعت با خدا دانست و اظهار داشت: ماه مبارک رمضان است وعده داده شده است که اعمال خیر ما در این ماه مضاعف خواهد شد،امروز نیکوکاران آمده اند تا با خدا بیعت نمایند و مالشان را بیع کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته فقط یک جشن گلریزان در مرکز استان شهرستان گرگان  برگزار شده بود، افزود: امسال دو  جشن گلریزان  در شهرهای  گنبد و گرگان ، به ترتیب در ۱۷ و ۲۷ ماه  مبارک رمضان برگزار می‌شود.

رییس کل دادگستری کل استان گلستان، تعداد زندانیان جرائم غیر عمدی که با کمک تلاش ستاد دیه ،صنوق تأمین خسارتهای بدنی و خیرین در سال گذشته آزاد شده اند  تعداد ۱۶۴ نفر بیان نمود و گفت: در سال گذشته در جشن گلریزان مبلغ ۷۶ میلیارد ریال از محل ستاد دیه ،صندوق تأمین خسارتهای بدنی،خیرین تأمین که زمینه آزادی تعداد ۱۶۴ نفر از مددجویان جرائم غیر عمدی را فراهم نمود و در حال حاضر تعداد ۳۱۹ نفر  از زندانیان استان را زندانیان جرائم غیر عمد و مالی تشکیل می دهند که برای آزادی آنها نیاز به تهیه و تأمین مبلغ ۱۴۰ میلیارد ریال می باشد.تا بدهی آنان  پرداخت شود.

وی گلستان را از استان‌های پیشگام و نمونه در همدلی، وفاق  و وحدت اهل سنت و شیعه برشمرد و تصریح کرد: استان گلستان تشکیل شده است از سنی و شیعه که این مردم با وفاق ، همدلی و وحدت در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی دارند.

هاشمیان هدف از برگزاری جشن‌های گلریزان ، کمک به زندانیان غیر عمد دانست و تصریح کرد: یکی از بخش‌های زندانیان غیر عمد، تصادفات رانندگی است  که دارای بیشترین فراوانی را در استان گلستان در جرائم غیر عمدی می باشد.

وی در پایان از خیرین،مسئولین قضایی و زندانهای استان  بخاطر برگزاری مراسم جشن گلریزان تقدیر و تشکر نمودند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*