جهانگیر در جمع خبرنگاران: 100 زندانی با پابند الکترونیکی کنترل می‌شوند/ برخورد جدی با ناامن کنندگان زندان

رییس سازمان زندان ها: باید از فکر خیرین برای حل موضوعات کمک گرفت

رییس سازمان زندانها گفت: نباید اجازه داد تا موضوعاتی که با فکر و کمک خیرین حل شدنی است، به تهدیدی برای مشکلات نظام تبدیل شود.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا، ˈاصغر جهانگیرˈ روز یکشنبه در گردهمایی دو روزه مدیران عامل ستاد دیه سراسر کشور با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) گفت: وقتی سخنان امام راحل را تحلیل محتوا می کنیم می بینیم مسلمانان سه وظیفه اصلی برعهده دارند.

وی نخستین وظیفه برای حفظ اسلام را نگاه اجتماعی عنوان کرد و گفت: اسلام نگاهش، نگاه اجتماعی است به این صورت که حتی در وظایف فردی نیز، اجتماعی می اندیشد.

عضو هیات مدیره ستاد دیه کشور دومین نکته در حفظ نظام اسلامی را خدمت به محرومان عنوان کرد و افزود: خدمت به محرومان باید اصل باشد چون بار اصلی دفاع از انقلاب بر دوش آنها است .

وی تاکید کرد: زمانی در خط ولی فقیه هستیم که نگاه ولایی را بشناسیم.

رییس سازمان زندانها افزود: جهان خواران تلاش می کنند تا نشان دهند الگوی جامعه اسلامی، الگوی خوبی نیست و ما برای اینکه نشان دهیم تبلیغ آنها اشتباه است، وظیفه دشواری برعهده داریم.

وی به نقش حکومت برای تامین حداقل های مردم اشاره کرد و گفت: حکومت وظیفه دارد تلاش کند مردم از حداقل ها برخوردار شوند و اگر این امر صورت نگیرد، آسیب ها افزایش یافته و پرونده های قضایی زیاد می شود، در این زمان دیگر ستادهای دیه کارایی لازم را ندارند.

جهانگیر تاکید کرد: نباید اجازه دهیم موضوعاتی که با فکر و کمک خیرین حل می شود تبدیل به مشکلی برای نظام شود چرا که در هر جامعه ای پدیده هایی مانند بیکاری، اعتیاد و تورم، آبستن حوادثی می شود.

رییس سازمان زندان ها با اشاره به لزوم شناخت جریان ها، گفت: ما باید جریان های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی را بشناسیم؛ جریان های فرهنگی بلندمدت بوده و در طول زمان شکل می گیرد و کارهای بزرگی در طول این جریان انجام می شود.

به گفته جهانگیر در مقابل جریان فرهنگی، جریان سیاسی قرار دارد که لحظه ای و آنی است و نهادهای مردمی و خیریه باید از جریان های سیاسی در جهت کمک به مردم استفاده کنند.

رییس سازمان زندانها جریان های اقتصادی را نیز کوتاه مدت عنوان کرد و گفت: جریان های اقتصادی کوتاه مدت است و با سیاستهای اقتصادی کشور تغییر می کند که هم جنبه مثبت و هم جنبه منفی دارد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*