گزارشی از روایتگری حادثه غدیر خم با هنر پرده خوانی

روایت ولایت با هنر پرده خوانی: گزارشی از روایتگری حادثه غدیر خم با هنر پرده خوانی

حجت الاسلام بختیاری : آنها که می گویند هنر ناب و فاخر با اصول عقیدتی دینی منافات دارد، ضرورت های جامعه امروز را نمی شناسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان گلستان : همگام با سیاست های کلان سازمانی مبنی بر انتقال مفاهیم دینی اخلاقی با ابزار اثر گذاری به نام هنر فاخر و به نیت آشنایی مددجویان با هنر کهن، سنتی و مردمی پرده خوانی و نقالی ، مجلس روایتگری حادثه غدیر خم به عنوان بخشی ازتاریخ اسلام توسط حجت الاسلام بختیاری روحانی تبلیغی اعزامی به زندان مرکزی گرگان از شهرستان قم، در محل سالن آموزش و نمایش امام خمینی قدس سره، زندان گرگان برگزار شد.

حجت الاسلام آیت مسئول برگزاری این مراسم در بیان ضرورت این اتفاق اظهارداشت:  جامعه امروز ، ضرورت های خاص خود را دارد نمی توانیم در عصر حاضر زندگی کنیم و با پیشرفت بیگانه باشیم. باید از همه عوامل و امکانات موجود برای انتقال مفاهیم عقیدتی اسلامی جهت نیل به جامعه ای دینی که مورد پذیرش امام عصر روحی له الفدا است استفاده نمود.هنر یکی از این عوامل تاثیر گذاراست .

ایشان در ادامه افزود: هنر پرده خوانی هنری کهن است و ذات مردمی این هنر باعث علاقه جمعی میشود. به این دلیل تصمیم گرفتیم حادثه غدیر و مساله ولایت و امامت را با عصر پرده خوانی به مددجویان عرضه نمائیم. این شکل عرصه قوای ماندگار فراوان تری در ذهن خواهد داشت و مددجویان با تمرکز و توجه بیشتری این حادثه مهم در تاریخ اسلام را به ذهن خواهند سپرد.

گزارشی از روایتگری حادثه غدیر خم با هنر پرده خوانی

گزارشی از روایتگری حادثه غدیر خم با هنر پرده خوانی

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*