حضور حجت الاسلام والمسلمین قربانی رییس دادگاه انقلاب شهرستان گرگان در جمع مددجویان عزادار زندان مرکزی گرگان

حجت الاسلام والمسلمین قربانی رییس دادگاه انقلاب شهرستان گرگان : علت مشلات امروزه مردم ما کم توجهی به نماز است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای گلستان ؛ به قصد عجین نمودن رفتار و گفتار مددجویان با اصول تفکر و نوع نگاه به زندگی سیدالشهدا(ع) و با هدف تجمیع شور و شعور حسینی در مددجویان که ضامن انسان زیستن و عاقبت به خیری است در پنجمین روز از ماه محرم ، مراسم سوگ و تعزیتی در سوله ورزی امام علی(ع) زندان مرکزی گرگان با دعوت از خطیب توانمند حجت الاسلام والمسلمین قربانی رییس دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان گرگان و حاج آقا فردی مداح اهل بیت و بلبل نیک صوت و خوش آوان بوستان حسینی برگزار شد .

حجت الاسلام قربانی رییس دادگاه انقلاب شهرستان گرگان خطیب این مراسم در سخنان خود اظهار داشت : حادثه عاشورا را از ابعاد مختلف و متفاوتی می توان مورد بررسی قرار داد . اول اینکه چه اتفاقاتی زمینه ساز این رویداد عالمگیر شد . دوم این حادثه بعد از ۱۴۰۰ سال در تاریخ ماندگار است . سوم عبرت هایی که انسانهای روزگار ما باید از این حادثه عظیم و معرفت ساز بگیرند چیست. چهارم چه شد که فرزند دلبند رسول خدا  حضرت زهرا (س) و امیر المومنین یعنی امام حسین (ع) را بعد پنجاه سال از رحلت رسوا و بیست سال از شهادت مولا به شهادت می رسانند.

بالاترین مقام اجرایی دادگاه انقلاب شهرستان گرگان در ادامه افزود : مهمترین علت قیام آقا امام حسین (ع) امر به معروف و نهی از منکر است . به فرموده خود سیدالشهدا هدف این قیام اثبات و پابرجایی دین جدم رسول خداست .

آخرین بخش از سخنان خطیب این مجلس توصیه به مددجویان به عزیز دانستن و توجه به نماز اول وقت بود که ریشه همه مشکلات امروز آدمهای عصر ما ، بی توجهی و یا کم توجهی به نماز مخصوصا نماز اول وقت است .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*