جزء خوانی قرآن کریم کارکنان زندان گرگان

هشتمین محفل نورانی پنجشنبه های قرآنی ، جزء خوانی قرآن کریم و درس اخلاق اسلامی با حضور سخنران برجسته حجت الاسلام احمد صالحی ویژه کارکنان زندان مرکزی گرگان

با هدف نشر و ترویج فرهنگ قرآنی در سایه تعالی اخلاق و تربیت نفس و اصلاح رفتار و شناخت هر چه بیشتر با سجایای اخلاقی بزرگان دین و امامان شیعه و افرادی که نقش سترگی در بالندگی روحی روانی دیگران بوسیله خودسازی درونی خویش داشته اند هشتمین محفل نورانی پنجشنبه های قرآنی همراه با درس اخلاق اسلامی با حضور سخنران برجسته و استاد دانشگاه حجت الاسلام                      احمد صالحی ویژه کارکنان زندان مرکزی گرگان در محل نمازخانه سایت اداری برگزار گردید.

حجت الاسلام احمد صالحی در سخنان خویش اظهار داشت : اخلاق وجه تمایز میان انسان و دیگر مخلوقات خداوند متعال است. صفت شایسته انسانی کسی را سزاست که با مرارت روح و زحمات فراوان به تربیت نفس دست یابد و بواسطه دانشی که از این مسیر پیدا می کند وسوسه های نفس اماره را وقتی ننهاده و بی توجه باشد اخلاق این امر را میسر می سازد.

ایشان در ادامه افزود : حال اگر اخلاق به تنهایی این همه تاثیر مثبت دارد اخلاق اسلامی که منبعث از کتاب وحی ، فرهنگ و شریعت رسول خدا ، امامان و بزرگان دین است چه اندازه می تواند نفس ها را از شر شیطان درون حفظ کرده و سعادت دنیوی و اخروی مان را تضمین نماید. پیروی از اصول اخلاقی و سیره بزرگان دین بهترین مسیر برای دستیابی به صراط مستقیم و رستگاری ابدی است.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*