به مناسبت پاسداشت روز خبرنگار برگزار شد : تقدیر و تجلیل از برخی خبرنگاران فعال در اطلاع رسانی اخبار زندانهای استان

مدیر کل زندانهای استان گلستان به مناسبت روز خبرنگار در دیدار با برخی خبرنگاران حوزه رسانه در بخش اطلاع رسانی اخبار زندانهای استان: خبرنگاری شغلی مقدس است

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان گلستان :

با حضور علیرضا رضوانی مدیر کل زندانهای استان،حجت الاسلام رضایی رییس اداره فرهنگی و تربیتی استان،شاه حسینی مسئول روابط عمومی اداره کل زندانهای استان و برخی از خبرنگاران فعال در حوزه اطلاع رسانی فعالیتهای مجموعه زندانهای استان، نشست صمیمانه ای برگزار گردید.

رضوانی درابتدا هفده(۱۷) مرداد که به پاس خدمات ارزنده و ارزشمند شهید خبرنگار محمود صارمی ،از سوی شورای فرهنگی اجتماعی کشور ،روز خبرنگار نامیده شد را به همه ی فعالان عرصه رسانه و خبر تبریک و تهنیت گفت و در این نشست به بیان توضیحاتی درباره  شرایط و ویژگیهای خبرنویسی و خبرنگاری پرداخت.

مدیر کل زندانهای استان با اشاره به اینکه داشتن ذوق و شوق و عشق به حرفه خبرنگاری،سرعت و دقت در انتقال صحیح خبر ، حق طلبی در انتقال اخبار ، امانت داری و مؤثر بودن نشر خبر، از ویژگیهای یک خبرنگار و خبرنویس است  به این نکته تأکید داشت که یک خبرنگار در جهت تحقق رسالتی که بر دوش دارد باید منطبق بر قانون باشد.

وی تأکید کرد : تمام اقدامات خبری باید در جهت حفظ سلامت و منافع جامعه باشد یعنی اینطور نباشد که مصلحت شخص را به منافع ملی ترجیح دهیم.

این مقام قضایی با بیان اینکه حرفه خبرنگاری منحصرا در حد تهیه خبر نیست خاطر نشان کرد : ممکن است خبری چاپ و بازگو گردد که اثرآن خبر سالیان سال در جامعه پابرجا بماند.  و به واقع بارتاب آن خبر می تواند در سلامت روحی و روانی افراد تأثیر بسزایی داشته باشد، در نهایت باید نشر خبر به صورتی باشد که باعث تشویش اذهان عمومی نشود، آنچه که از گوینده دریافت میشود به همان صورت انتقال داده شود و ازقلم زدن در بیان احساسات و تعریف و تمجید پرهیز گردد ،که در غیر اینصورت آن خبر از اهمیت چندانی برخوردار نخواهد بود.

در پایان این دیدار به رسم یاد بود ، با اهداء لوح تقدیر وهدیه از خبرنگاران حاضر در جلسه،تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*