برگزاری کارگاه آموزشی صبر و اخلاق در زندان مرکزی گرگان
برگزاری کارگاه آموزشی صبر و اخلاق در زندان مرکزی گرگان

برگزاری کارگاه آموزشی صبر و اخلاق در زندان مرکزی گرگان

کارگاه آموزشی ” صبر و اخلاق ” با حضور حجت الاسلام و المسلمین مهاجر در زندان مرکزی گرگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان گلستان : حجت الاسلام و المسلمین مهاجر استاد حوزه و دانشگاه به عنوان سخنران این کارگاه گفت : نام زندان در اصل خود می تواند بد نباشد زیرا بزرگان دین، پیامبران و معصومین هم سالهای طولانی در زندان بودند اما از فرصت آن استفاده کردند و با نزدیک کردن خود به خدای بزرگ، یوسف پیامبر عزیز مصر شد، امام جعفر صادق (ع) سالهای طولانی در زندان با تمام عذاب های دشمنان برای خدا عبادت کرد، بزرگان فقهی ما در زندان احکام فقهی و دینی نوشتند و صد ها سال است که از این علوم استفاده می شود. هر چند شرایط شما با بزرگان دین متفاوت می باشد. ولی می توان از این زمانی که دارید بهترین بهره برداری را کنید تا این تحمل حبس بیرون زندان برای شما مایه مباهات و افتخار باشد.

ایشان از برنامه های در حال اجرای زندان به نیکی یاد کرد و افزود : امروز می بینیم در این زندان زبان خارجه تدریس می شود، کلاس های آموزشی متنوع، برنامه های ورزشی، کلاس های فنی و حرفه ای همراه با مدرک و خیلی از برنامه های دیگر که بعد از زندان می تواند عصای دست شما و مقدمه ای برای پیشرفت زندگی شما باشد اجرامی گردد.

وی گفت : همه اینها باید با تمرین اخلاق و در سایه احترام به دیگران باشد تا هم کنترل نفس صورت گیرد و هم در پیشبرد اهداف زندگی خود روابط اجتماعی قوی داشته باشید و پایان این کارهای خوب عدم حضور مجدد شما در زندان را همراه خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*