برگزاری کارگاه آموزشی ازدواج آسان در زندان گرگان
برگزاری کارگاه آموزشی ازدواج آسان در زندان گرگان

برگزاری کارگاه آموزشی ازدواج آسان به مناسبت سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س)با حضور حجت الاسلام علوی گرگانی فرزند خلف آیت الله العظمی علوی گرگانی در جمع مددجویان زندان مرکزی گرگان

حجت الاسلام علوی گرگانی : چه بسیارند خانواده ایی که آسایش دارند اما آرامش نه، کتاب حلیت المتقین علامه مجلسی (ره) دستورات دین است برای چگونه زیستن و سعادت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان گلستان : با هدف ترغیب مددجویان به اهمیت  بخشی در تحکیم خانواده و تبین باورهای دینی و اعتقادی و اندیشه ازدواج و طرح احکام دین مبین اسلام نسبت به حفظ حرمت زنان، حفظ خانواده، اهمیت ازدواج به عنوان سنت پیامبر و … مقارن با سالروز ازدواج عرشی مولای متقیان حضرت علی (ع) و منصوره عرشی حضرت فاطمه (س)، گارگاه یک روزه درس اخلاق در موسسه قرآن و عترت زندان مرکزی گرگان برگزار شد.

حجت الاسلام علوی گرگانی در سخنان خود ضمن تبریک به جمله شیعیان به دلیل سالگرد این ازدواج پر برکت ، به همگان متذکر شدند: باید به داشتن چنین بزگان و ابراز محبت و عشق این خاندان مباهات نماییم.

فرزند عالیقدر آیت الله العظمی علوی گرگانی در ادامه افزودند: در نظر اسلام خانواده جایگاه ویژه ای دارد. بسیاری بر این باورند که با افزایش سن و سالخوردگی نباید در برخورد با همسر از واژه های محب آمیز استفاده کرد. اما بدانیم  اسلام دین مهربانی و محبت است و سفارش نموده که همواره، به زبان خود مهر بورزید. در چند چیز بر طبق نظر اسلام زن باید پائین تر از مرد باشد. تا خانواده بقا و نظم منسجمی پیدا کند : ۱- سن و سال ۲- وضعیت رفاهی و مالی ۳- سطح سواد در علم۴- جایگاه اجتماعی ومنصب شغلی

در انتها نیز این استاد اخلاق حوزه و دانشگاه مددجویان را به مطالعه کتاب حلیه المتقین علامه مجلسی (ره) و کتاب تحکیم خانواده حضرت آیت الله ری شهری توصیه نمودند.

برگزاری کارگاه آموزشی ازدواج آسان در زندان گرگان

برگزاری کارگاه آموزشی ازدواج آسان در زندان گرگان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*