برپایی مراسم دعای روح بخش ندبه در زندان مرکزی گرگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای گلستان ؛  مقارن با اولین جمعه از ماه محرم سال ، مراسم دعای روح نواز و پرفیض ندبه در زندان مرکزی گرگان با  دعوت و سخنرانی حاج میثم ساور معاون نمایندگی آستان قدس رضوی و نوحه سرایی و مداحی مداح استان هادی حسین زاده برگزار شد.

حاج میثم ساور معاون نمایندگی آستان قدس رضوی در استان گلستان در سخنان خود ضمن اظهار تسلیت به مناسبت شهادت آقا اباعبدالله و یاران با وفایش به جمع حاضر و آرزوی قبولی عزاداریها گفت : قبل اینکه خداوند عالم ، ملائک یا هر چیزی دیگری را خلق نماید یعنی لحظه ای که تنها ذات احدیت وجود داشت و لاغیر، پروردگار نور وجود اهل البیت و پنج تن آل عبا را خلق کرد. بعد ملائکه و … را آفرید . خداوند بعد از خلق ملائک آنها را به نزد اهل البیت عصمت و طهارت فرستاد تا اسماء الهی را بیاموزند. ابلیس به آدم سجده نکرد یعنی ابلیس به خاندان اهل بیت وقتی می گویند : ارادت و محبت خود را اظهار ننموده در طول تاریخ خلقت میزان اثرگذاری و مقبولیت هر پیامبر نزد خداوند مردم به سنت ارادت و اطاعت و محبت به اهل بیت سنجیده می شود .

معاون نمایندگی آستان قدس رضوی در استان گلستان در ادامه افزود  : عده ای تصور می کنند پیامبران اولوالعزم یعنی فقط صاحب کتاب در حالیکه حضرت ادریس (ع) که از واژه درس می آید صاحب کتاب هم بوده است  اما اولوالعزم نیست .پیامبران اولوالعزم یعنی پیامبرانی که عزم خود را جزم کرده بودند که برای بـاور این حقیقـت که برترین پیامبر اکرم و کاملترین دین اسلام و حضرت علی (ع) لایق ترین مردمان برای امامت و جانشین نبی و همینطور تا حضرت حجت امام غائب جملگی حقند و به واسطه حجت ابن الحسن (ع) عدل و داد و خوبی در زمین پراکنده می شود . این پیامبران به این دلیل اولوالعزم خوانده شدند .پس بدانید میراث دار چه انسانهای بزرگی هستیـد و این شب ها در عزای چه مرد آزاده ای نوحه سرایی می کنید .

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*