آزادی ۳۴۳زندانی جرایم غیرعمد در گلستان نیازمند یاری خیرین

آزادی ۳۴۳زندانی جرایم غیرعمد در گلستان نیازمند یاری خیرین
مدیرعامل ستاد مردمی دیه گلستان از کمک افزون بر سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی نیکوکاران استان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد خبر داد و گفت: ۳۴۳مددجو در زندانهای گرگان و گنبدکاووس برای بازگشت به آغوش خانواده، همچنان چشم انتظار دست یاری هموطنان هستند.
سعید طالبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این کمک ها در چهار جشن گلریزان که طی ماه مبارک رمضان در شهرهای گنبدکاووس، بندرترکمن، گرگان و نیز در محل اداره زندان مرکز استان برگزار شد، جمع آوری شده است.

وی همچنین نیاز مالی برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در زندانهای گرگان و گنبدکاووس را حدود ۱۴۰ میلیارد ریال بیان کرد و افزود: با تامین ۵۰ درصد این مبلغ می توان تمامی زندانیان این نوع جرائم را در استان آزاد کرد.

طالبی اضافه کرد: علاوه بر کمک های مردمی از برخی منابع دیگر از جمله شرکت های بیمه، ستاد دیه کشور و تسهیلات بانکی نیز مبالغ قابل توجهی برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد جمع آوری می شود.

وی ابراز امیدواری کرد که امسال ۱۵۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد (از مجموع ۳۴۳نفر) در گلستان آزاد و به آغوش خانواده باز گردند.

رییس کل دادگستری گلستان شب گذشته در مراسم جشن گلریزان در زندان گرگان با اشاره به ۳۴۳ زندانی جرایم غیر عمد در زندانهای استان اظهار داشت: از این مجموع، ۱۸۴ نفر بدلیل بدهی مالی، ۷۲ نفر مربوط به مهریه، ۲۱ نفر نفقه و ۶۶ نفر بخاطر دیه در زندان هستند.

به گفته وی، درسال ۹۳ با همکاری ستاد مردمی دیه گلستان ۱۶۴ زندانی جرایم غیرعمد با نیاز مالی ۷۶ میلیارد ریال که ۲۲میلیارد ریال آن را نیکوکاران و خیرین تامین کردند، آزاد شدند، ضمن اینکه درسه ماهه نخست امسال نیز ۵۳ زندانی با کمک مالی ۱۴ میلیارد ریالی نیکوکاران به آغوش خانواده خود بازگشتند.

هاشمیان همچنین از زندانی بودن افزون بر پنج هزار نفر در دو زندان گنبدکاووس و گرگان خبر داد و گفت: متاسفانه ۶۰ درصد زندانیان استان دارای سابقه زندان بوده که نشان می دهد زندان محلی برای متنبه شدن آنان نیست.

استان مرزی گلستان واقع در شمال ایران یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر جمعیت دارد که ترکیبی از اقوام مختلف ایرانی هستند

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*